Вече на свобода: Бивша заложничка на Хамас се завърна в Чикаго (ВИДЕО)

31 октомври 2023, 05:42 часа • 2956 | прочитания

Тийнейджърката от района на Чикаго Натали Раанан, която беше освободена от плен от “Хамас” на 27 октомври заедно с майка си, е „завърнала се у дома в Чикаго“, каза Йинам Коен, генерален консул на Израел в Средния Запад, съобщи Си Ен Ен.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

„Имам облекчение, че Натали Раанан се завърна у дома в Чикаго. Членовете на семейството и́ с нетърпение очакваха завръщането и́ и днес споделям щастието им“, написа Коен в публикация в „X“.

Си Ен Ен по-рано съобщи, че семейство Раана са от района на Чикаго и са посещавали роднини в Нахал Оз, фермерска общност в Южен Израел, когато са били взети за заложници по време на смъртоносното нападение на „Хамас“ на 7 октомври, според семейството им.

Засега не е ясно местонахождението на майката на Натали, Джудит Тай Раанан, предава БГНЕС. 

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

ОЩЕ: Освободените от "Хамас" американски заложнички пристигнаха в Израел (ВИДЕО и СНИМКА) 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес