Уникална изложба „Френски импресионисти – графика” от рисунки на Пол Гоген, Анри дьо Тулуз-Лотрек, Пиер Огюст Реноар, Едуар Мане, Алфред Сисле, Арман Гийомен и Пол Сезан ще бъде показана за първи път в България. Изложбата ще бъде показа в община Димитровград.
Още: Вечните български актьори оживяват в изложбата "Моите стъпки стоят по пясъка"
Още: 10 000 кв. м изкуство на артисти от цял свят преобразяват София за Фестивала на светлините LUNAR
Изложбата включва оригинални графични произведения на най-големите имена сред художниците импресионисти. Всички творби са оригинали, те са важна част от художественото наследство на тези майстори и се намират в колекции на най-големите национални музеи и галерии в целия свят. Показани заедно в тази изложба, тези творби ни демонстрират как себеизразяването в графична форма е било важна част от творческите търсения на импресионистите и е намерило израз в създадените от тях шедьоври.
Произведенията, които ще бъдат показани в Димитровград са част от колекцията на семейство Кесаури. Изложбата е с висока културна стойност и ще бъде показана за първи път в нашата старана. Като град с отношение към изкуството Димитровград отделя специално внимание на подобен тип събития, които дават възможност на гражданите и гостите на града да се докоснат до световното изкуство. С колекционерската изложба на френските художници ще стартира програмата за Празника на Димитровград. Събитието се организира съвместно с Арт Експо Сиа (Франция) и колекцията на семейство Кесаури (Латвия).
Откриването на изложбата ще се състои на 25 август 2023г. от 18.00ч. в Художествена галерия „Петко Чурчулиев” (Димитровград, бул.Д.Благоев №7).
Още: "Пролетни трели" звучат в изложбата на Ангел Веселинов в Галерия "Арт Маркони" (КАРТИНИ)
Още: Театърът в Димитровград е напълно ремонтиран за първи път от създаването му (СНИМКИ)
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Преди и сега: Световноизвестни личности се срещат с предишното си аз (СНИМКИ)
Още: Запознаваме се с Антарктическите хора чрез изложба на Моста на влюбените