Стотици пешеходци се включиха в кампанията "Ден без автомобили", проведена в Асеновград. Инициативата е част от "Европейска седмица на мобилността". Акцията в Асеновград се проведе съвместно между общината и Районното полицейско управление.
Още: Поход в Асеновград насърчава движението и спорта
Още: Заради голяма авария: Част от Асеновград е без вода
Полицаи и общински служители раздаваха стикери, целта на които бе да се мотивират гражданите да ходят пеша. Идеята на кампанията е да се популяризира пешеходния туризъм, защото движението е един от важните фактори за поддържане здравето на човек.
Още: Еко инициативи, спорт и танци на „RE: Bazaar“ в Асеновград
Още: Търговци могат да ползват безплатно логото на Биосферен парк „Червената стена“ в Асеновград
И не на последно място - опазването на околната среда и въздуха от замърсяване, причинено от моторните превозни средства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Осинови куче от Асеновград
Още: Депото в Асеновград ще приема отпадъци безплатно за два дни
Стикерите с надпис "Община Асеновград и РУ - Асеновград Ви благодарят, че станахте част от кампанията "Ден без автомобили!" изненадаха пешеходци и шофьори по пътя към Асеновата крепост.
Още: В Асеновград започва монтажът на пелетни системи по програмата за отопление
Още: Стартира процедура по премахване на изоставени автомобили в Асеновград
Придвижващите се пеша разказаха, че обичат да се разхождат из чистия въздух на природата и го правят при всяка възможност.
А част от спрените водачи на автомобили подкрепиха инициативата, като обещаха, че ще ползват автомобилите си по-рядко и предимно - при необходимост. В рамките на около час бяха раздадени близо 190 стикера.
Асеновата крепост се радваше на висока посещаемост от страна на местни жители и гости на Асеновград, които се възползваха от безплатния вход за туристическия обект. Групи с туристи от Шумен, Бургас и дори от Сингапур също посетиха крепостта.
Полицейските служители обясняваха подробно на шофьорите, че целта на акцията е да се популяризира пешеходното придвижване или да се ползва алтернативен транспорт. По този начин ще се намали и броят на пътнотранспортните произшествия.