23 души загинаха в наводнения, причинени от проливните дъждове в Тайланд, съобщиха от Службата за превенция на природни бедствия на страната.
Още: Важна стъпка към мира: От Хамас съгласни да освободят всички израелски заложници
Още: Тръмп даде последен шанс на "Хамас" да приеме мирния му план - иначе ще последва "ад"
Щетите се изчисляват на 300 милиона долара. Повечето от наводнените райони се намират в североизточната част на страната и стихията е засегнала стотици хиляди семейства. Най-тежки са разрушенията на 640 км източно от Банкок, където загиналите са девет. Училищата и магазините в провинцията остават затворени, съобщи bTV.
Министър-председателят на страната посети наводнените райони и увери, че правителството работи по мащабен проект за обладаване на наводненията и подобрение на поддръжката на водните басейни.
Много доброволци се включиха в акциите за доставяне на храни, вода и лекарства на пострадалите.
Още: Руски самолет Ан-2 на половин век се разби в Русия, има две жертви (СНИМКИ)
Още: Задържаният в Израел българин поиска депортиране, МВнР разкри какво е състоянието му
В момента е Тайланд е сезонът на мусоните, при който има много тежки валежи.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След ерата "Асад": Москва и Сирия обсъждат съвместна отбрана и руско присъствие в зона на САЩ
Още: Черен печат и депортиран: Владимир Чуков за съдбата на българина, задържан на флотилията за Газа