Подновените ракетни изпитания, които Северна Корея провежда през последния месец са в пряко нарушение на съществуващите резолюции на Съвета за сигурност на ООН, заяви японският премиер Шиндзо Абе.
Още: Ударите на САЩ по иранските ядрени обекти: Израел с официална оценка (ВИДЕО)
Още: Властите в Иран облекчават интернет ограниченията
Абе направи изявлението преди да започне преговорите с американския президент Доналд Тръмп по време на срещата от високо равнище на Г-7, която се провежда във френския курортен град Биариц, предава ТАСС.
"Изстрелванията на балистични ракети от страна на Северна Корея нарушават резолюциите на Съвета за сигурност на ООН", заяви Абе.
Президентът на САЩ беше категоричен, че не е доволен от възобновените изстрелвания на ракети.
Още: Иран скъса с МААЕ, докато ядрената агенция се чуди къде е обогатеният уран
"Не съм доволен. Но те не нарушават никакви споразумения", каза Тръмп, отговаряйки на въпроси на журналистите относно подновените ракетни тестове от страна на Пхенян.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Чакането за храна в Газа се превръща в "смъртен капан": САЩ и Израел ли са виновни?
Още: САТЕЛИТНИ СНИМКИ показват защо Тръмп вие за Иран: Техеран вече възстановява голям ядрен обект
Това лято Северна Корея започна отново да провежда подобни тестове. Последно Пхенян изстреля две балистични ракети на 24 август.