Ердоган ще прочиства турската армия

09 септември 2024, 13:06 часа 1280 прочитания

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви, че ще прочисти турската армия след като военни положиха просветска клетва по време на церемонията по дипломирането си, пише гръцкото издание Kathimerini.

Още: Иран, Израел и ролите на Русия и САЩ: Проф. Владимир Чуков обяснява сценариите (ВИДЕО)

Още: Черна пантера и ротвайлер стават най-добри приятели: Историята, която трогна света (ВИДЕА)

Ердоган описа замесените като „опортюнисти“. Той добави, че тече разследване и обеща, че „няколкото отговорни и нагли лица ще бъдат прочистени“.

„Които и да са те, не е възможно да бъдат част от нашата армия“, каза Ердоган.

Клетвата, заради която ще прочистват армията

Ердоган присъства на церемонията по дипломирането на турската военна академия в Анкара на 30 август. Прощаващият Ебру Ероглу поведе 960-членния абитуриентски клас в рецитирането на официалната военна клетва за защита на Турция.

Още: Напрежение в Турция: Арести и протести заради карикатура на Мохамед (ВИДЕО)

Още: Близкият изток е на прага на мир за първи път от над 75 години

Но видеозапис от около час по-късно показва около 400 от абитуриентите, събрани в поле, вдигащи мечове и скандиращи „Ние сме войниците на Мустафа Кемал“ – препратка към светския основател на съвременна Турция Мустафа Кемал Ататюрк. ОЩЕ: Заради обида: Ердоган съди опозиционен депутат

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес