Индия извърши тази сутрин успешно изпитание на междуконтинентална балистична ракета Агни-5, способна да носи ядрена бойна глава с маса над тон, предаде индийската агенция АНИ, цитирана от БГНЕС.
Още: Израел е блокиран - хиляди излязоха на бунт срещу Нетаняху заради Газа (ВИДЕО)
Още: Израел удари енергийна инфраструктура, използвана от хутите в Йемен
Изпитанието е извършено на полигон, разположен на остров Абдул Калам край бреговете на източния щат Ориса. Това е шестото успешно изпитание на ракетата, като последният пуск бе през януари т.г.
Разработката на Агни-5 е струвала на Индия близо 480 милиона долара. Тристепенната ракета може да се използва за извеждане на спътници на орбита. Дълга е близо 17 метра и тежи 50 тона.
Сега на въоръжение в индийските въоръжени сили са четири типа ракети Агни: Агни-1 с далечина на полета до 700 км; Агни-2 – до 2000 км, Агни-3 и Агни-4 – от 2500 до 3500 км.
Още: Планът на Тръмп за Кавказ крие повече рискове, отколкото ползи за САЩ
Още: Наводнения в Пакистан: Хеликоптер се разби заради лошото време (ВИДЕО)