Кибератака срещу Toyota затвори цял завод

01 март 2022, 07:40 часа • 3339 | прочитания

Кибератака към един от доставчиците на Тойота (Toyota) е причина за спиране на работата на завода за един ден, съобщи японското правителство.

Още: Иран и Западът обсъдиха ядрената програма в Женева: Какво си казаха? (ВИДЕО)

Още: Насред войната с Израел: Силен трус удари Иран

Атаката е срещу доставчика на части Kojima Industries и е била с искане за откуп. Фирмата заяви, че е открила "съобщение за заплаха"“, след което е установено, че сървърът ѝ е заразен с вирус, предаде БГНЕС.

Производителят на части все още не знае кога ще може да възстанови системата си и да възобнови производството, каза говорител на Kojima за АФП.

Спирането засяга над 13 хиляди автомобила на лентите в завода.

Още: Външно с призив към българите в района на Близкия изток

Още: Иран успя да удари Израел с балистични ракети в 17-ата си атака от операция "Истинско обещание 3" (ВИДЕО)

Върховният говорител на правителството на Япония Хирокадзу Мацуно потвърди "кибератака" срещу компанията, но отказа да предостави подробности, заявявайки, че все още се разследва.

Той също така предупреди, че „рискът от кибератаки нараства поради настоящата ситуация в Украйна“, призовавайки компаниите да „засилят мерките за киберсигурност“.

Водещият бизнес всекидневник Nikkei съобщи, че кибератаката включва ransomware - вид зловреден софтуер.

Заради атаката заводът е бил принуден да спре операциите на 28-те линии на завода си.

Още: С пълна газ по магистралата, но недостатъчно: Командир на "Хизбула" умря при израелски въздушен удар (ВИДЕО)

Още: МААЕ потвърди щети по реактора, даващ на Иран алтернативен път към ядрено оръжие (ВИДЕО)

Япония е сред множеството държави по света, повишили готовността си за възможни кибератаки заради санкциите и действията си срещу Русия.

Божидар Божанов: България не е в кибервойна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес