Пожар в турска болница взе жертви

19 декември 2020, 11:25 часа 1616 прочитания 0 коментара

Осем души загинаха при пожар в интензивно отделение за лечение на пациенти с COVID-19 в югоизточна Турция, съобщи вестник Sabah, цитиран от БГНЕС.

Още: Израел нанесе удар по щаб на "Хизбула" в Ливан (ВИДЕО)

Още: Ким Чен Ун забрани думите "хамбургер", "сладолед" и "караоке"

Пожарът е започнал, когато кислороден цилиндър е експлодирал в отделение на университетската болница „Санко“ в Газиантеп.

В изявление на болницата се посочва, че жертвите са на възраст между 56 и 85 години. Пожарът бързо е овладян.

В изявлението се казва, че 14 пациенти, подложени на интензивно лечение, са прехвърлени в други болници. Започнало е разследване на причините за инцидента.

Още: В Русия готвят забрана на чужда музика, в Северна Корея забраниха чужди думи

Още: След израелските удари по Доха: Марко Рубио отива в Катар

Понастоящем отделенията за интензивно лечение в Турция имат 74% заетост на легловата база поради избухването на коронавируса, сочат правителствени данни.

В петък вечерта Здравното министерство съобщи за 26 410 нови случая през предходните 24 часа, което доведе до общо 1,98 милиона от март.

Регистриран е рекорден дневен ръст от 246 смъртни случая, свързани с COVID-19, уточни ведомството, като общият брой в тази черна статистика възлезе на 17 610.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес