Стотици коне загиват от глад в Казахстан заради сушата (ВИДЕО)

09 август 2021, 12:32 часа 6481 прочитания 0 коментара

Стотици животни станаха жертва на глада на полуостров Мангистау, в Южен Казахстан, заради необичайно тежката суша. За трета поредна година заради екстремните горещини и липсата на валежи в степта почти няма растителност, а цените на сеното и ечемика са скочили значително, предаде Ройтерс. Животните не могат да излязат на паша, а местните фермери не успяват да се снабдят с фураж.

Още: Какво ще стане в Ивицата Газа, докато Тръмп си говори с Путин: Диана Хусеин в Студио Actualno (ВИДЕО)

Още: Пратеник на Ердоган отива в Катар

Огромен брой животни, основно коне, са загинали докато все още оцелелите са заплашени от болести и паразити поради недохранването.

Отглеждането на коне и камили е традиционно за Мангистау. Конското месо и ферментиралото кобилешко мляко са сред основни храни в Казахстан. Правителството на страната обяви, че ще организира доставки на ечемик в района, за да подкрепи местните производители в тази тежка ситуация, но доставките са недостатъчни.

Според прогнозите на местни експерти полуостров Мангистау е все по-заплашен от засушавания в бъдеще, тъй като заобикалящото го Каспийско море се свива и дълбочината му намалява.

Още: Германската армия пусна 192 тона хуманитарна помощ в Газа

Още: Делхи умолява централното правителство да изпрати армията

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес