В Тайван вече няма да е законно да се ядат кучета и котки. Властите забраниха консумирането на месо от кучета и котки на фона на нарастващия натиск за подобряване на отношението към животните заради скорошни случаи на жестокост, предизвикали публично негодувание.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Парламентът одобри закон, който забранява консумацията и преследването на кучета и котки и притежаването на месо от тези животни, а нарушителите ще бъдат глобявани до 250 000 тайвански долара (8 170 долара), съобщи БГНЕС.
Законът завишава наказанието за убийство и мъчение на животни до 2 години затвор и глоба от 2 млн. тайвански долара, която скача двойно при рецидив.
Преди десетилетия консумацията на кучешко месо беше обичайна в Тайван, както и в много азиатски държави, а днес е по-рядка, но още има магазини, които предлагат кучешко.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Напоследък медийно разгласени случаи на издевателства над животни засилиха нетърпимостта и настояването за по-строги закони.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Миналата година военните бяха принудени да се извинят, след като беше разпространено видео, което показва как трима войници измъчват и после задушават бездомно куче с метална верига. Това предизвика масови протести.