Влизане в "Лигата на извънземните" с "тройка": Везенков дебютира в НБА (ВИДЕО)

973

Най-добрият спортист на България и най-добър баскетболист на Европа Александър Везенков направи официалния си дебют в "Лигата на извънземните" - НБА. Българинът помогна на новия си отбор Сакраменто Кингс да стартира с победа над Юта Джаз със 130:114 като гост в Солт Лейк Сити.

Александър Везенков дебютира в НБА

Везенков не започна сред титулярите, но се появи 5:43 минути преди края на първата четвъртина. Само 10 секунди по-късно "Саша" (бел. ред. - така го наричат американските тв коментатори) отбеляза и първия си кош в НБА, а той дойде от стрелбата за тройка, и то от нулевия ъгъл на дъгата - изпълнение, което можете да видите във видеото по-долу.

Как се представи Везенков в дебюта си в НБА?

След това Везенков продължи да демонстрира добра игра, като записа общо 16 минути, в които отбеляза общо 8 точки - всичките през първото полувреме на мача. Везенков приключи срещата с 3 коша от общо 6 опита и с успеваемост 2/5 от тройката. Той записа 2 борби (1 в нападение и 1 в защита), 2 откраднати топки и само 1 фал.

Александър Везенков е едва вторият българин, който записва минути в НБА. Първият е легендарният Георги Глушков (чий дебют в НБА бе по-успешен - на Везенков или на Глушков). Следващият двубой на Везенков е срещу Голдън Стейт Уориърс на 28.10.2023 в 05:00 часа българско време.