Българския футболен съюз (БФС) пожела успех на всички отбор и призова за феърплей преди началото на сезона в Първа и Втора лига. От централата апелират да се спазват добрия тон. Ето и цялата позиция на БФС:
Още: "В Лудогорец равенството създава драма, а загубата се приема като край на света"
Още: Веласкес каза дали Левски ще прави шпалир на Лудогорец и разкри за куп проблеми (ВИДЕО)
"Преди старта на сезон 2024/25 Българският футболен съюз пожелава успех на всички клубове и ги призовава да спазват духа на феърплея и добрия тон помежду си през цялото първенство. Вярваме, че като представители на най-популярния спорт в България, всички ние носим отговорност към обществото и трябва да демонстрираме взаимно уважение и да бъдем за пример с действията и поведението си както на терена, така и извън него."
БФС с призив преди старта на сезона
"Искаме да подчертаем, че няма да толерираме и ще бъдем абсолютно безкомпромисни към всякакви прояви, които нарушават феърплея или водят до насилие и дискриминация във всяка една нейна форма. Убедени сме, че само с общи усилия може да върнем добрата репутация на българския футбол. Нека заедно се насладим на един незабравим сезон!", написаха още от БФС.
Още: В защита на Вили Вуцов: Поискаха оставката на Гонзо и Дисциплинарната комисия към БФС
Още: Заради титлата на Лудогорец: БФС наложи извънредни промени в мачовете на Левски и ЦСКА
Днес страртира сезонът в родното първенство. Първият мач в програмата от Първа лига е между отборите на Черно море и ЦСКА 1948. Срещата е насрочена за 18:45 минути. По-късно от 21:15 часа ще започне сблъсъкът между Крумовград и Славия.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трус след трус на "Колежа"! Още една ключова фигура напусна Ботев Пловдив
ОЩЕ: Георги Иванов: Ако някой съдия е пристрастен, ще свири само в квартала
Още: Вили Вуцов заплаши БФС: Този път ще има съд до дупка! (ВИДЕО)
Още: "Предприе рисковани действия": Джипът на Наско Сираков с опасно изпреварване на пътя (ВИДЕО)