Чочев поведе ЦСКА 1948 към нов успех при дебюта на Янчев (ВИДЕО)

1286
Снимка: cska1948.bg

ЦСКА 1948 победи Хебър Пазарджик с 2:0 в първия си мач от пролетния дял на шампионата. С основна заслуга за успеха отново бе голямата звезда на столичани Ивайло Чочев, който се разписа веднъж. За него това бе 15-то попадение от началото на кампанията. Другият гол бе дело на Александър Колев, който се разписа от дузпа. Срещата бе официален дебют за треньора на „червените“ Тодор Янчев начело на тима.

ЦСКА 1948 доминираше на терена през първото полувреме, като създаде няколко добри ситуации пред Звонимир Никулич, но така и не успя да ги реализира. Малко преди края на първата част „червените“ най-накрая стигнаха до гол. Грешка в защитата на Хебър позволи на Ивайло Чочев да се озове сам срещу стража на гостите. Халфът не се поколеба и прати топката в мрежата на съперника.

След почивката картината на терена се запази, като момчетата на Тодор Янчев продължиха да диктуват събитията. Александър Колев и Ивайло Чочев получиха възможности да се разпишат, но не успяха да преодолеят Микулич. В даденото от съдията продължение футболистите на ЦСКА 1948 стигнаха до втори гол. След центриране на Октавио Алехандро Серано игра с ръка в наказателното поле и съдията Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Колев, който с прецизен удар оформи крайното 2:0.

След успеха си ЦСКА 1948 събра 39 точки и продължава да заема третото място в класирането. Втори е тимът на Лудогорец с 43, но и мач по-малко. Лидер е ЦСКА с 44, като „армейците“ също са с една изиграна среща по-малко.