Драконите излъгаха смърфовете на гара Русе

1793
Снимка: Оф. сайт на Дунав

В мач от XII кръг на  Първа лига „Дунав“ спечели трета домакинска победа и се закачи в основната група, заемайки 12-о място с 11 точки, което е изоставане само на 6 точки от челната шестица. Потърпевши се оказаха железничарите от Пловдив. Причината за загубата те потърсиха от главния съдия Валентин Железов от Бургас за правилно отсъдената дузпа в 67-мата минута за игра с ръка в наказателното поле на гостите на Милош Петрович. Красимир Станоев хладнокръвно реализира в 68-мата минута.

Мачът бе двуостър с голови положения и пред двете врати, но защитите през първата част свършиха перфектно своята работа да опазят сухи мрежите си. Най-сериозното положение за гол през първото полувреме бе пред вратата на домакините, когато Бирсент Карагарен в 19-ата минута излезе сам срещу вратаря Филип Димитров, но последният акробатично изби в ъглов удар. След първите 45 минути – нулевото равенство се запази непроменено.

През второто полувреме двата отбора вдигнаха оборотите, търсейки упорито печеливш вариант. В 60-ата минута пропуск пред голлинията  направи топреализаторът на домакините  Ахмед Ахмедов. Стигна се до 67-мата минута, оказала се решаващата за крайния изход на мача. След центриране Даниел Пехливанов засече топката, а Милош Петрович опита да пресече пътя на топката. В този момент той съзнателно промени посоката на лявата си ръка, което бе достатъчно за рефера Валентин Железов да посочи бялата точка. В следващата минута плеймейкърът Станоев реализира за 1:0 и стана играч на мача с традиционния подарък - бутилка шампанско.

Лудогорец с изненадваща загуба от Локомотив Пловдив в Разград

Отборът на Локомотив Пловдив записа първа победа за сезона. Тя дойде малко изненадващо, след като "смърфовете" надвиха шампиона Лудогор...

До края мачът бе доста колоритен, оцветен с десетина жълти картони от главния съдия. След даденото 5-минутно продължение домакините заслужено ликуваха с победата.

На 31 октомври предстои нов сблъсък в Русе между двата тима - осминафинал за Купата на България. Това е първи успех за треньора Людмил Киров, откакто застана начело на драконите. След мача той сподели, че срещата е била равностойна, но домакините максимално се възползвали от грешките на противника и желае да върне русенската публика на стадиона.

Състави:

"Дунав": Димитров, Попадийн /88 мин. Дерек Менса/, М. Ковачев, Динков, Петров, Станоев, С. Ковачев, Коконов, Костадинов, Ндиайе /62 мин. Даниел Пехливанов/, Ахмедов /75 мин. Исмаил Иса/.