Гол в 99-ата минута спаси Лудогорец срещу осакатен Ботев Пловдив (ВИДЕО)

6001
Снимка: ludogorets.com

Гол в 99-ата минута спаси Лудогорец в двубоя им срещу Ботев Пловдив от деветия кръг на Първа лига. „Канарчетата“ обаче могат да имат сериозни претенции към главния съдия Красен Георгиев, който даде 7 минути продължение, но реши да пусне повече време за игра. В крайна сметка срещата завърши при резултат 2:2.

Ботев Пловдив изигра страхотен мач на фона на факта, че треньорът на тима Душан Керкез не можеше да разчита на общо седем футболисти от състава си. Това пък бе официален дебют за наставника начело на „канарчетата“.

Лудогорец създаде доста положения

Мачът започна по-добре за Лудогорец, след като „орлите“ получиха право да изпълнят дузпа още в началните минути на срещата за нарушение срещу Текпетей в наказателното поле на Ботев. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада. Оказа се, че такава има и наказателният удар бе отменен.

Лудогорец в крайна сметка поведе две минути преди края на редовното време на първото полувреме. Самуел Акере препъна Кайо Видал в пеналта и съдията отново даде дузпа. Този път нямаше съмнение в неговото решение и зад топката застана Оливие Вердон, който не сгреши и изведе разградчани напред в резултата.

Драматичен финал на двубоя ни носи равенството 😐 Край на мача. Равенство с 2:2 между Лудогорец и Ботев (Пловдив) ⌨️...

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Saturday, September 16, 2023

Ботев направи страхотен обрат

В началото на втората част Ботев изненадващо изравни. Ивелин Попов получи добра топка пред наказателното поле и успя да навлезе, след което с техничен удар да прати кълбото в мрежата на Симон Слуга. В следващите минути двата тима си размениха по няколко добри ситуации, но до ново попадение така и не се стигна.

Ивелин Попов

Малко преди края на редовното време на двубоя Ботев реализира втори гол в мача. В 83-ата минута Касиран Колев бе изведен много добре от Ивелин Попов и с удар по диагонала се разписа за 2:1. Лудогорец опита да натисне съперника си и в крайна сметка стигна до изравнително попадение в 9-ата минута на даденото от съдията 7-минутно продължение. След центриране от корнер Аслак фон Витри бе оставен непокрит и с глава реализира за крайното 2:2.

Лудогорец е далеч от първото място

След равенството Лудогорец събра 13 точки и се намира на четвърто място във временното класиране в Първа лига. Ботев от своя страна е на 11-та позиция с 6. Лидер е тимът на Черно море, който има 23 точки в актива си – с една повече от втория Локомотив Пловдив, но и мач аванс.

По-рано днес пък Локомотив София спечели малкото столично дерби със Славия.