Голова канонада: Лудогорец прегази Астана в Разград (ВИДЕО)

9060
Снимка: Фейсбук страница PFC Ludogorets 1945

Лудогорец ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа! "Орлите" тотално прегазиха Астана в реванша от третия квалификационен кръг на надпреварата с 5:1 и с общ резултат от 6:3 елиминираха казахстанския отбор. В Разград с по две попадения за "зелените" се отчетоха Бърнард Текпетей и Якуб Пьотровски, а едно добави капитанът Кирил Десподов. Точен за гостите бе Дембо Дарбо.

На българския шампион му предстои тежка битка срещу гранда Аякс. Дори и да отпаднат от нидерландците, възпитаниците на Ивайло Петев ще играят в груповата фаза на друг европейски клубен турнир - Лигата на конференциите.

ПЪРВИЯТ МАЧ: Дебютен гол на Сонко не стигна на Лудогорец: Астана с обрат в Лига Европа (ВИДЕО)

По един гол през първата част

Футболистите на Лудогорец стартираха по-активно срещата. Текпетей, Пьотровски, Десподов и Вердон пропуснаха, преди в 25-ата минута резултатът да бъде открит от ганайското крило Бърнард Текпетей. Отговорът на Астана не закъсня. 180 секунди по-късно Дарбо възстанови паритета с глава. До почивката "орлите" натискаха, но така и не успяха да отбележат.

Голова канонада за Лудогорец през второто полувреме

Второто полувреме започна с гол от съблекалнята. С помощта на късмет Якуб Пьотровски върна аванса в полза на своя тим. След 2 минути Текпетей демонстрира своята класа и реализира красиво попадение. В 57-ата минута Пьотровски вкара за втори път в мача, а Десподов оформи крайното 5:1. В 76-ата минута на двубоя Душан Йованчич бе изгонен от главния съдия Антъни Тейлър и остави казахстанците с 10 човека на терена.

В ДРУГ МАЧ ОТ ЕВРОПА: Приказката продължава! След 13 години Левски ще играе плейоф в Европа (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)