Куп звезди в София: Над 20 хиляди гледаха „Мача на надеждата“ на Стенли

5814

Феновете на футбола в България успяха да видят един куп звезди от близкото минало в благотворителния „Мач на надеждата“ организиран от бившия капитан на националния отбор Стилиян Петров. Двубоят се състоя на Националния стадион „Васил Левски“ и бе изгледан от над 20 хиляди души. Петров пък организира мача в подкрепа на борбата с онкологични заболявания.

Сълзите на Капитана

🙏 Сълзите на Капитана на фона на евъргрийна You'll Never Walk Alone! Стилиян Петров благодари на всички, дошли на Националния стадион за "Мача на надеждата", за да помогнат на хората, борещи се с онкологични заболявания. Той бе аплодиран бурно от всички на терена и по трибуните при смяната си в 83'. "Мача на надеждата" можете да гледате на живо тук: https://bitly.ws/U58g , пряко по bTV Action и на VOYO.BG

Posted by bTV Спорт on Wednesday, September 6, 2023

Редица звезди играха на "Васил Левски"

На терена на Националния стадион „Васил Левски“ днес излязоха десетки величия във футбола от близкото минало, между които Христо Стоичков, Димитър Бербатов, Красимир Балъков, Мартин Петров, Стилиян Петров, Рой Кийн, Неманя Видич, Гарет Бари, Юри Джуркаеф и Хенрик Ларсон. Двубоят бе изгледан на живо и от редица политици и ВИП личности.

Преди началото на срещата пък Христо Стоичков предаде фланелката на Петър Хубчев на неговия дългогодишен помощник Левон Акпарян. Както е известно бившият национал се бори с левкемия.

Фенове на националния отбор на България

ОЩЕ: Вижте галерия от "Мача на надеждата"

Бербатов и Георги Пеев вкараха преди почивката

Христо Стоичков Мач на надеждата

Срещата пък завърши при резултат 3:3. Българските звезди поведоха още в началото на срещата с гол на Димитър Бербатов. Малко по-късно обаче Робер Пирес изравни. В средата на първата част чуждите звезди направиха пълен обрат с попадение на Хенрик Ларсон, преди минути по-късно Георги Пеев да изравни с много красив гол.

Мач на надеждата Красимир Балъков Стилиян Петров

Мартин Петров също напомни за себе си

В началото на второто полувреме родните футболисти поведоха, след като Мартин Петров се възползва от отличен пас на Красимир Балъков и майсторски преодоля стража на съперника. Четвърт час преди края на срещата чуждите звезди изравниха с гол на Джо Коул, който успя да финтира няколко защитника, преди да прати топката в мрежата на Димитър Иванов.

Двубоят бе прекъсван на няколко пъти

Двубоят бе прекъснат в 5-ата минута, за да могат феновете да изразят съпричастността си с бившия национал Петър Хубчев. Последва ново спиране на играта в 19-ата минута, когато привърженици аплодираха Стилиян Петров, който успя да се възстанови от коварната болест.

Мач на надеждата Графа Орлин Павлов Любо Киров

В средата на първата част двубоят бе прекъснат и на терена излязоха Любо Киров, Графа и Орлин Павлов, които изпяха общия си хит - "Заедно". Малко преди края на мача пък, при смяната на Стилиян Петров, феновете чуха на живо и изпълнение на химна на Селтик - "You'll never walk alone", който разчувства бившия футболист и той не можа да сдържи сълзите си.

След последния съдийски сигнал пък хиляди деца и фенове нахлуха на терена, за да се снимат с любимците си.

Днес стана ясно, че Петър Хубчев е пазил в тайна от семейството си, че се бори с коварната болест.