Левски с престижна победа в Турция: „Сините“ удариха Динамо Киев (ВИДЕО)

2870
Снимка: Levski.bg

Левски постигна много престижна победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като се наложи над украинския гранд Динамо Киев. Срещата завърши при резултат 1:0 за „сините“. Единственото попадение в двубоя падна в средата на първата част и бе дело на защитника Патрик-Габриел Галчев.

По този начин Левски записа втората си победа в контролите. До момента момчетата на Николай Костов се наложиха над Тузла Сити и Динамо Киев, но загубиха срещите си с Вашаш, Олександрия, Дукажини и Баник Острава.

Галчев отбеляза страхотен гол на Динамо

Левски стигна до първата по-сериозна опасност в срещата в 17-ата минута. Асен Митков центрира в наказателното поле на Динамо, където Кордоба се извиси над защитата и стреля с глава, но ударът му бе отразен със страхотен плонж от стража на украинците. Само 3 минути по-късно Уелтън отне една топка в полето на съперника, напредна и стреля по земя, но кълбото се чукна в крак на защитник и излезе в корнер.

В 22-ата минута Левски най-накрая поведе. След разбъркване в наказателното поле на Динамо топката попадна в Патрик-Габриел Галчев. Бранителят залъга съперников играч и със силен удар с левия крак матира стража на украинците. Малко преди края „сините“ можеха да вкарат втори гол, но Рикардиньо се размина с топката на метър от голлинията на Динамо.

Втората част също предложи доста емоции

⚽"Левски" победи "Динамо" (Киев) с 1:0 в шестата си контрола на турска земя. 🔵Единственото попадение в мача бе дело на...

Posted by ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI on Friday, February 2, 2024

Второто полувреме започна с натиск на киевския гранд и в 48-ата минута Динамо бе много близо до гол. Андиевски стреля от фаул, но топката мина на сантиметри от напречната греда на Пламен Андреев. Левски отговори с удар с глава на Рикардиньо, който също не намери очертанията на вратата.

В 79-ата минута Уелтън бе изведен отлично през центъра, премина през един бранител на съперника и останал сам срещу вратаря стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Динамо изби. Само 120 секунди по-късно Фабио Лима намери Джавад Ел Джемили, който отправи силен удар, който бе отразен от вратаря на съперника. До края на мача повече голове не паднаха и Левски се поздрави с победата.

Вчера пък Левски представи третото си ново попълнение тази зима.