Лудогорец остана на дузпа от историческа точка на "Анфийлд"

44850

Лудогорец се размина с историческа точка на "Анфийлд" в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Разградчани загубиха с 1:2 от Ливърпул в група "В". Отборът на Георги Дерменджиев направи страхотен мач, който завърши с истинска драма.

До 82-ата минута резултатът беше 0:0, а отборът на Лудогорец беше напълно равностоен на именития си съперник. В този момент обаче настъпи часът на голямата звезда Марио Балотели. Тъмнокожият нападател се разписа за първи път в европейските клубни турнири с екипа на "мърсисайдци". Италианецът овладя топката след центриране на Хендерсън. Успя да се измъкне от Моци и Анисе, завъртя се и с плътен шут по диагонал прати топката в мрежата зад Милан Борян. Така Ливърпул поведе с 1:0.

В първата минута от добавеното време след редовните 90 българите изравниха сензационно. Разписа се Дани Абало, който получи отличен пас от Хамза, излъга вратаря на домакините Симон Миньоле е направи резултата 1:1.

Само две минути по-късно съдията Матей Юг попари надеждите на гостите за точка от "Анфийлд". Реферът от Словакия отсъди спорна дузпа в полза на Ливърпул за фаул на вратаря Борян срещу Хави Манкийо. Стивън Джерард не сгреши от бялата точка и донесе победата на "мърсисайдци" с 2:1.

СТАТИСТИКА:

Първи мач от група "В" на Шампионската лига

ЛИВЪРПУЛ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Марио Балотели 82

1:1 Дани Абало 90+1

Георги Василев пред SL: Лудогорец е по-силен от моя Левски през 2004-а, оптимист съм за победа

Георги Василев е треньорът, който води Левски в мача срещу Ливърпул в трети предварителен кръг на Купата на УЕФА през 2004 година, завъ...

2:1 Стивън Джерард 90+3-дузпа

ЛИВЪРПУЛ: 22. Симон Миньоле, 6. Деян Ловрен, 17. Мамаду Сако, 18. Алберто Морено, 19. Хави Манкийо, 8. Стивън Джерард, 10. Фелипе Коутиньо (68-21. Лукас Лейва), 14. Джордан Хендерсън, 20. Адам Лалана (67-29. Фабио Борини), 31. Рахим Стърлинг, 45. Марио Балотели

Резерви: 1. Брад Джоунс, 3. Хосе Енрике, 4. Коло Туре, 21. Лукас Лейва, 30. Сусо, 9. Рики Ламбърт, 29. Фабио Борини

Треньор: Брендън Роджърс

ЛУДОГОРЕЦ: 26. Милан Борян, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 18. Светослав Дяков (85-8. Фабио Ешпиньо), 12. Абел Анисе, 7. Михаил Александров, 93. Върджил Мисиджан (74-17. Даниел Абало), 83. Марселиньо, 9. Роман Безяк (86-99. Юнес Хамза)

Резерви: 1. Емил Господинов, 16. Браян Ангуло, 8. Фабио Ешпиньо, 17. Даниел Абало, 23. Христо Златински, 88. Вандерсон, 99. Юнес Хамза

Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Матей Юг (Словения)

Жълти картони: Александър Александров, Жуниор Кайсара, Йордан Минев, Милан Борян (Лудогорец)

Стадион: "Анфилд", Ливърпул, Англия