Българският шампион Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионска лига, след като надделя трудно с 2:1 над словенския Мура. По този начин "орлите" си гарантира участие в груповата фаза на един от трите европейски клубни турнири - Шампионска лига, Лига Европа или Лигата на конференциите.
Още: Славен тим си осигури оставане в Първа лига! Завърнал се голмайстор блести
Още: С двата крака във Втора лига: Хебър удари със стил и остави Ботев Враца да трепери до последно
По пътя за мечтата за ново попадане в групите на най-престижния европейски клубен турнир разградчани ще срещнат още по-труден съперник в третия квалификационен кръг. Става въпрос за гръцкия гранд Олимпиакос, който отстрани Нефтчи Баку от Азербайджан с две минимални победи от по 1:0.
Сблъсъците между Олимпиакос и Лудогорец ще са съвсем скоро - първият мач е след помалко от седмица (3-ти юли), а реваншът още седмица след това. За първи път през участието си в Европа през този сезон пък българският тим няма да влезе в сблъсъка от ролята на фаворит.
Още новини от света на спорта ще откриете на Sportlive.bg.
Още: "Лудогорец не продава за жълти стотинки": Шеф в Разград коментира трансферната политика на клуба
Още: Стоичков скочи на футболните звезди: Прибират по 15-20 милиона, няма какво да се оплакват