Непревземаема "Тича": Черно море обърна Крумовград и завърши сезона с победа (ВИДЕО)

2760
Снимка: facebook.com/pfc.chernomore.varna

Черно море завърши прекрасния си сезон в Първа лига с обрат и победа с 3:1 над Крумовград на стадион "Тича" във Варна. Нападателят на гостите Александър Колев откри резултата в 21-вата минута, но до края на полувремето Васил Панайотов възстанови паритета. В заключителната фаза на сблъсъка Дани Мартин и Мазир Сула се разписаха и донесоха успеха за своя тим.

Така отборът на Илиан Илиев финишира кампанията на второ място със 75 точки без допусната домакинска загуба. Варненци инкасираха общо четири поражения - при визитите на Локомотив Пловдив, Берое, Лудогорец и Левски. Крумовград се представи достойно в последната фаза на шампионата и зае шестата позиция с 49 пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Левски изпрати Ники Михайлов и Костов с победа над Лудогорец (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Алекс Колев няма спирка

Черно море натисна още на старта. Благой Макенджиев демонстрира рефлекс и се намеси. В средата на полувремето Крумовград отговори. Алекс Колев овладя подаване и майстори се обърна, за да матира Иван Дюлгеров - 0:1. В 34-тата минута Панайотов изравни с мощен шут от границата на наказателното поле. Възпитаниците на Илиев продължиха по-активната си игра.

"Моряците" удариха в края! "Тича" е непревземаема крепост

В 80-ата минута техният натиск бе ознаменуван с попадение. Мартин засече центриране на Панов отдясно и изведе "моряците" напред. Настроението на стадиона се повдигна, а Сула допринесе за еуфорията с пробив към центъра и неспасяем изстрел за 3:1 в 86-ата минута. В заключителните секунди домакините уцелиха и греда.

ОЩЕ: Любо Пенев вариант за треньор на пореден тим от Първа лига