Нов в ЦСКА профука дузпа в края и отборът му отпадна от „Голд Къп“

1268

Новото попълнение на ЦСКА Матиас Фаетон се превърна в големия грешник за националния отбор на Гваделупа по време на двубоя с Гватемала от турнира „Голд Къп“. Нападателят профука дузпа в самия край на срещата, която завърши със загуба на неговия тим с 2:3. По този начин Гваделупа отпадна от надпреварата.

Гваделупа се нуждаеше само от точка

Отборът на Гваделупа се нуждаеше само от точка, за да се класира за елиминациите на „Голд Къп“, след като вече имаше четири в актива си – победа срещу Куба и равенство с Канада. В последния мач футболистите на Гваделупа на два пъти повеждаха, но Гватемала успя да направи пълен обрат. В 88-ата минута отборът на Гваделупа получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Фаетон, който обаче не успя да реализира и да донесе така важната точка за своя тим.

Фаетон идва в ЦСКА след седмица

В крайна сметка Гваделупа отпадна от надпреварата с 4 точки в актива си. Гватемала зае първото място в група „D“ със седем точки, а Канада се нареди на втора позиция с 5. След отпадането на националния му тим Матиас Фаетон ще получи кратка почивка от треньора на ЦСКА Саша Илич, след което трябва да се присъедини към „червените“. Очаква се това да се случи най-рано след седмица.

Преди два дни Фаетон блесна с два гола за тима на Гваделупа.

ОЩЕ: ВАР-ът на Acutalno: ЦСКА гърми, Левски спи.