Славия оцеля, Черноморец изпадна

9567

Славия победи Черноморец Бургас и запази мястото си в А група и следващия сезон. "Белите" не допуснаха поражение на стадиона си в Овча Купел, като надделяха над "акулите" с 1:0. Поражението костваше на бургаския тим мястото му в елита и през следващия сезон Черноморец ще се състезава в "Б" група.

Първата възможност за тима на Милен Радуканов дойде още в третата минута, след като Галин Иванов остана сам пред вратата на бургазлии, но ударът му попадна в напречната греда. Въпреки пропуска минути по-късно реферът Христо Ристосков отсъди дузпа, именно за нарушение срещу Иванов. Радослав Василев не пропусна и вкара за 1:0. Черноморец имаше два много сериозни пропуска, с които можеше да изравни резултата, но бургазлии не успяха да реализират попадение.

Венци Стефанов: Херо ще води Левски на 100%

"На 100% Димитър Димитров-Херо ще е треньор на Левски. И като дойде на "Герена", ще видим истинското му лице. Ще гледаме Двуликия Янус"...

С успеха си Славия има 49 точки, което ги дръпна с пет точки от зоната на изпадащите. Черноморец пък е на 11-то място с 44 точки.