Славия поведе с 10 точки в битката за баража за Европа (ВИДЕО)

3199

Славия победи като домакин Ботев Пловдив с минималното 1:0 в първи мач от Втората фаза на плейофите в родната Първа лига. Единственото попадение в срещата падна в средата на второто полувреме и бе дело на Тони Тасев. По този начин „белите“ продължават да са фаворит за седмото място, даващо право на бараж за участие в евротурнирите.

Ботев създаде първата по-опасна ситуация пред вратата на съперника, след като в средата на полувремето Красиан Колев овладя добре една топка в наказателното поле на домакините и стреля, но след рикошет ударът му излезе в корнер. Около половин час след началото на срещата „канарчетата“ отново бяха близо до гол, но Антоан Бароан не успя да преодолее стража на домакините, а след това и Мертенс не намери очертанията на вратата.

В средата на второто полувреме Славия най-накрая успя да отговори на натиска на съперника и да стигне до гол. Галин Иванов намери добре Тони Тасев, който с мощен удар не остави никакви шансове на стража на гостите. До края на срещата футболистите на Ботев опитаха да изравнят, но силите им не стигнаха за отбелязване на попадение.

🗞️ 𝗣𝗢𝗦𝗧 𝗠𝗔𝗧𝗖𝗛: Ботев загуби от Славия в София Ботев загуби с 0:1 от Славия в среща от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят...

Posted by Botev Plovdiv on Saturday, May 13, 2023

По този начин Славия събра 52 точки и заема седмото място във временното класиране в Първа лига. Арда Кърджали са осми с 42, но и мач по-малко. Утре тимът на Александър Тунчев приема Локомотив София. Ботев Пловдив пък са 10-ти с 32 точки в актива си. До края на първенството остават 4 кръга.

Вчера пък титулярният страж на Славия Светослав Вуцов претърпя операция на коляното.