След 120 минути битка: ЦСКА 1948 е последният полуфиналист за Купата (ВИДЕО)

1259
Снимка: fcarda.com

Отборът на ЦСКА 1948 успя да се класира за полуфиналите за Купата на България, след като победи трудно Арда (Кърджали) с 0:1 като гост след 120-минутна битка. В четвъртфинален сблъсък, изигран в Кърджали, "червените" стигнаха до победата с гол от дузпа на Педриньо в 117-ата минута.

Арда започна много дисциплинирано срещата и ограничи до минимум ситуациите за ЦСКА 1948 пред противниковата врата. Тимът от Кърджали успя да организира и няколко добри атаки към вратата на Даниел Наумов, но не успя да се справи по най-добрия начин във финалната третина.

След почивката двата тима продължиха в същия дух, като Арда контролираше темпото. В последните минути обаче ЦСКА 1948 се "посъбуди" и започна да прави повече атаки към противниковата врата. Малко преди края на редовните 90 минути Лазар Марин имаше страхотен шанс да вкара, но стражът на Арда спаси.

В продълженията силите на Арда сякаш се изчерпаха и ЦСКА 1948 успя да нанесе своя удар в 117-ата минута. Тогава ВАР се намеси и "червените" получиха дузпа, която бе реализирана от Педриньо. Така ЦСКА 1948 се присъедини към Локомотив София, Лудогорец и Черно море на полуфиналите.