След загубата от Лудогорец: ЦСКА избухна срещу Хебър (ВИДЕО)

1380

ЦСКА се завърна гръмко след поражението от Лудогорец през миналия кръг. "Червените" постигнаха категоричен успех като гост с 4:0 над Хебър Пазарджик в среща от 29-ия кръг на Първа лига. До 30-ата минута Дюкенс Назон отбеляза две попадение, а едно добави Лазар Туфегджич. След почивката Иван Турицов реализира от дузпа.

ПО-РАНО: Хеттрик на Бароан измъкна Ботев в 6-голов трилър в Благоевград (ВИДЕО)

Възпитаниците на Саша Илич стартираха прекрасно двубоя. Още в 5-ата минута Назон се озова очи в очи с Петър Дебърлиев и не сбърка за 0:1. Малко по-късно Туфегджич удвои аванса на "армейците" с диагонален шут от границата на наказателното поле. Матай пропусна да направи резултата класически, а "зелените" отвърнаха с удари на Георги Търтов и Арсенио Валпорт, с които Бусато се справи.

В 28-ата минута гостите поведоха с 3:0, а точен отново бе Назон. Нападателят нанесе силен удар по земя, който мина под плонжа на стража на домакините. До края на първата част 29-годишният хаитянин не съумя да оформи своя хеттрик, въпреки че имаше добра възможност. Пет минути след почивката главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка, тъй като Матай бе задържан от Георги Вълчев.

ОЩЕ: Сектор Г: Компетентните органи са „по-католици и от Папата“, що се касае за един отбор

С изпълнението на дузпата се нагърби Турицов, който вкара за 0:4. Марсел и Търтво тестваха Бусато без особен успех. Резервата на "червените" Бисмарк Чарлс опропасти две хубави ситуации. Примерът му бе последван от Жираир Шагоян и Дауда Бамба. Така нови голове в Пазарджик не паднаха.

С победата ЦСКА събра актив от 70 точки и кръг преди края на редовния сезон в шампионата заема второто място в класирането, като „червените“ са с пункт по-малко от лидера Лудогорец. Хебър пък продължава да заема предпоследното 15-о място в подреждането с 20 точки.