След края на сезона в Първа лига, за Лудогорец предстои едно различно трансферно лято. От 14 години насам “орлите“ не са пазарували като нещо различно от шампион на България. А шампионската позиция може да се окаже много важна и при продажбите. По всичко изглежда, че за Лудогорец се задава голяма раздяла, тъй като представители на Олимпиакос са пристигнали в България, за да преговарят за закупуването на Петър Станич.
Представители на Олимпиакос са в България за Станич
Според гръцкото издание “Sport24“ гръцкият гранд Олимпиакос е изпратил свои представители в България, за да преговарят за закупуването на перлата в състава на Лудогорец – сръбския национал Петър Станич. “Червено-белите“ имат интерес към халфа от няколко седмици, като явно искат да го имат в състава си на всяка цена, след като са пратили хора до България. Според информациите, от Олимпиакос предлагат трансферна сума на Лудогорец в размер на цели 6 милиона евро за Петър Станич.
Още: Жребият в Нион: Българин застава на пътя на Лудогорец в Лигата на конференциите

Петър Станич си заслужава шестте милиона евро
През последния сезон Петър Станич показа защо си струва да се дадат 6 милиона евро за него. През изминалия сезон той изигра 55 мача във всички турнири за Лудогорец, като вкара 16 гола и даде 13 асистенции. 7 от попаденията му бяха в Лига Европа, където сподели голмайсторския приз с Игор Жезус от Нотингам Форест. Отборът от Висшата лига стигна до 1/2-финал, докато Лудогорец отпадна на в кръга на плейофите. Станич пристигна в състава на “орлите“ през миналото лято срещу 1.8 милиона евро и има договор до 2028 г. Ако разградчани го продадат, ще направят сериозна печалба.