Ужасна грешка донесе победата на Ботев Враца над „чуждия“ Берое (ВИДЕО)

2330
Снимка: Официален сайт на Берое

Ботев Враца взе много важна победа в 10-ия кръг на Първа лига, след като се наложи над Берое с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в началото на второто полувреме и бе дело на Даниел Генов, който се възползва от ужасяваща грешка на футболистите на заралии.

Гостите от Берое пък не пуснаха нито един българин в игра по време на мача с Ботев. Срещата бе дебют за треньорите на двата тима – Христо Янев и Хосе Луис Ачиари.

Берое бе доста активен преди почивката

Ботев Враца създаде първата по-опасна атака в срещата още в шестата минута. Даниел Генов подаде към Стефан Велев, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Берое отговори с изстрел на Селесте, който обаче бе отразен от Федерико Бариос.

Заралии продължиха да натискат, но ударите на Севайос, Скуадроне и Вини Трибуле не успяха да затруднят стража на домакините. Ботев Враца бе много близо до попадение в 38-ата минута. Браян Мендоса навлезе в наказателното поле на Берое и стреля от малък ъгъл, въпреки че можеше да подаде на останалия на празна врата Мирослав Маринов.

Ботев Враца се възползва от грешката на Берое

Ботев врата стартира отлично второто полувреме. Още в 53-ата минута Смоленски можеше да отбележи, но ударът му мина покрай десния страничен стълб на вратата на Берое. Все пак 180 секунди по-късно домакините стигнаха до гол. След много груба грешка в отбраната на заралии Даниел Генов открадна топката и без проблеми я прати в опразнената врата на гостите.

П О Б Е Д А‼️ Гол на Даниел Генов и 3️⃣ точки в актива на Ботев⚽ С Ботевска воля, с Ботевски дух‼️

Posted by Botev Vratsa on Friday, September 22, 2023

Малко преди края на редовното време Берое остана с човек по-малко на терена, след като Франко Рамос повали останалия сам срещу вратаря Марко Мажуга и получи директен червен картон. До края на срещата повече попадения не паднаха и по този начин Ботев Враца се поздрави с успеха.

След победата Ботев Враца вече има 9 точки в актива си и заема 13-то място във временното класиране. Берое пък са шести с 13.