В нервен мач: Искан от Левски спаси Локомотив Пловдив в дербито с Ботев (ВИДЕО)

4377

Локомотив и Ботев не успяха да се победят в пловдивското дерби. Двубоят от първия кръг на родното първенство се игра на стадиона в парк „Лаута“ и завърши при резултат 1:1. Гостите от Ботев поведоха още в 14-ата минута с попадение на Мартин Секулич. „Смърфовете“ обаче успяха да изравнят малко преди края на редовното време с гол на Пиер Зебли. Срещата бе доста нервна като феновете на домакините на няколко пъти хвърляха предмети по терена.

Ботев поведе изненадващо

Локомотив започна по-активно срещата, но Ботев поведе още в 14-ата минута. Малко преди това стражът на домакините Динко Хоркаш не реагира добре при едно центриране в наказателното му поле и удари без топка връхлитащия Мартин Секулич. Съдията Драгомир Драганов пък веднага посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшия, който с прецизен удар даде преднина на Ботев Пловдив.

⏹️ КРАЙ НА МАЧА!

Posted by Botev Plovdiv on Sunday, July 16, 2023

Няколко минути по-късно „канарчетата“ можеха да увеличат преднината си. Красиан Колев изведе отлично Секулич сам срещу Хоркаш. Нападателят на Ботев стреля, но точно в тялото на вратаря на Локомотив. Топката обаче попадна в Колев, който също опита да се разпише, но изстрелът му срещна страничната греда. „Смърфовете“ вдигнаха оборотите и създадоха няколко добри положения, но така и не стигнаха до гол.

Локомотив успя да отвърне на удара

Ботев можеше да реализира втори гол малко след почивката, когато Мартин Паскалев подари топката на Янис Карабельов и той изскочи сам срещу Динко Хоркаш. Вратарят на Локомотив обаче успя да спаси тима си от попадение. В следващите минути двата тима създадоха добри положения пред вратата на съперника, но те не се увенчаха с успех.

☝️ Равенство в пловдивското дерби! ⚽️ Гостите поведоха с попадение на Секулич от дузпа, а Пиер Зебли с мощен шут от дистанция оформи крайното 1:1. #lokomotivplovdiv #lokomotivbotev #derbyday

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Sunday, July 16, 2023

Локомотив все пак успя да стигне до изравнително попадение. В 77-ата минута Алфа Конате намери добре Пиер Зебли малко преди границата на наказателното поле. Полузащитникът овладя топката и с мощен удар от около 20-ина метра успя да матира Хидайет Ханкич, който дори не успя да реагира. Преди дни се заговори, че Зебли е силно желан от Левски. До края на мача повече голове не паднаха и двата тима трябваше да се задоволят с по една точка.

Малко след гола на Ботев пък феновете на Локомотив засипаха играчите на „канарчетата“ с бутилки.