Куклен театър-Благоевград откри новия театрален сезон. Това каза за Радио "Фокус" - Пирин Мария Райнова, директор на театъра. Тя уточни, че първото представление за сезона е било „Таласъмът Тропалан“, което е представено на благоевградската публика на 19 септември.
По думите ѝ представлението е премиерно за Благоевград и представлява драматизация по българска народна приказка. Райнова допълни, че пиесата е от Янко Митев, режисьор е Даниела Христова, музиката е на Димо Стоянов, а сценографията и куклите са на Христина Стоилова. Тя прибави, че на премиерното представление залата е била пълна и пиесата се е приела много добре, като и децата, и възрастните, са се забавлявали много.
Директорът на Кукления театър добави още, че през последните години интересът към театъра става все по-голям. По думите ѝ независимо, че децата не са се увеличили значително като брой, интересът към представленията е все по-голям и много често публиката гледа една постановка по 2 или по 3 пъти.