Музика, любов и загадъчният Антонио Вивалди в изискана и екзотична Венеция

21 януари 2014, 13:40 часа • 52436 | прочитания

През бляскавия ХVІІІ век във Венеция музиката и любовта са ценени повече от всичко. Две сестри, дъщери на известна куртизанка, попадат в един от прословутите девически манастири и стават виртуозни музикантки. Палавницата Киарета е ненадмината певица.

Още: Oт паник атаките до писането на бестселъри: Деси Дюлгерян в Студио Actualno (ВИДЕО)

Още: "Годината на слона" - исторически роман, притча в стила на 1001 нощ

Тя гребе с пълни шепи от страстите и опиянението на Венеция, за да изпълни ролята си на най-могъщата жена край Канале Гранде. Плахата Мадалена е изключителна цигуларка, любимка на Червения свещеник – Вивалди.

Какво общо имат двете сестри с великия композитор и каква е ролята им при създаването на „Четирите годишни времена”? Романът – музика предлага поетични и увлекателни отговори.

В живота трябва да заявим какво искаме, да излезем и да вземем онова, което желаем. За мен „Четирите годишни времена” е книга за даването на възможности.

Още: "Краят на океана" свързва личното и глобалното. Борбата е не само за вода, но и за дом, за бъдеще, за сигурен пристан

Още: Радослав Бимбалов и Георги Господинов сред номинираните за награда "13 века България"

Лоръл Корона

Още: Творчеството на Анна Хyанг

Още: Крие ли се сродната ни душа в "Неидеалните половинки"?

Лоръл Корона е преподавател по английски език и хуманитарни науки с докторска степен от Калифорнийския университет. От малка обича да чете и прави ранни опити за художествено писане. Първите й публикации са в детска вестникарска колонка, в която споделя какво е прочела и какво се случва в света на нейните кукли.

Определя себе си като изключителна късметлийка, защото животът й поднася възможност да съчетава двете си любови: преподаването и писането на книги.

Още: Алекс Крос ни учи: "Не се страхувай от злото"

Още: Почина носителят на Нобелова награда за литература Марио Варгас Льоса

Романът „Четирите годишни времена” е преведен на 12 езика.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес