В зала "Арена Армеец" вече са предадени всички изборни протоколи от Секционните избирателни комисии на територията на София, съобщи bTV, позовавайки се на Общинската избирателна комисия.
Още: Настроенията преди вота на недоверие: ПП-ДБ изглежда няма да го подкрепят
Още: В ГЕРБ не се притесняват от вота на недоверие
Това стана след 20 часа обработване и предаване на изборните книжа.
Процесът по предаването на изборните документи се оказа бавен, въпреки обучението на хората ангажирани с вота.
По думите на Катерина Милева от СИК имало много грешки в протоколите, защото всичко било усложнено и това не било в интерес на комисиите.
Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари
Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите
"Грешките са страшно много, почти всяка секция има поне един грешен протокол, присъстваха доста членове на обучението, не мога да си обясня на какво се дължи това нещо", коментира Полина Витанова, председател на Общинската избирателна комисия - София.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат": Кметът на "Младост" за "кадровите банки" в ПП
Още: "Дадох много левове за успеха на партията": Диана Дамянова проговори за "Продължаваме промяната"
Други се оплакаха от липсата на транспорт, за да се приберат до домовете си, като тези членове на комисии от район Сердика.
Припомняме, че на сутринта двама души в залата припаднаха, линейки ги откараха в болница. Състоянието им е стабилно. Полицай също се е почувствал зле, но поискал да остане на работното си място.
Напрежението в "Арена Армеец" ескалира и след като Волен Сидеров пожела да влезе в залата, за да се убеди в прозрачността на процедурите вътре.
Още: Трайчо Трайков предлага МОЧА да иде на Бузлуджа
Още: Митрофанова обяви какви са плановете ѝ в България, направи признание за руския език
От Общинската избирателна комисия обаче обявиха, че правилата не позволяват Сидеров да влезе вътре. А полицията го спря.