Идната седмица кметът на Бургас Димитър Николов ще изпрати писмо до Министерството на външните работи, с което ще поиска отпадане на задължителната карантина за граждани на Руската федерация, които пристигат у нас. Освен това, кметът ще настоява и за по-лек режим спрямо граждани на страни извън ЕС.
Още: За първи път в зоопарка в Бургас - червенокоремни тамарини
Още: Кметът на Бургас и президентът на БФС откриха футболно игрище
"Така ще може да поемаме полетите от държавите от бившия соцлагер, които не попадат в списъка на страните членки в Европейския съюз. Копие от писмото ще бъде изпратено и до Министерството на здравеопазването. Друг вариант е да получим компенсиране, заради невъзможността да приемаме такива туристи", заяви Николов пред журналисти днес.
Традиционно повече от 30% от чуждите гости в Бургаски регион са от страни извън Европейския съюз, изтъкна градоначалникът.
Утре в Бургас трябва да пристигнат четири полета от Германия, непосредствено след това се очакват и полети от Чехия, Словакия и Словения.
Още: 100 бургаски ученици получиха награди за участие в програмата "Прочети ми приказка"
Още: Бургас започва учебната година с ръст на учениците и мащабни инвестиции в образованието
"Надяваме се с гласуваната вече субсидия от 35 евро да разширим полетната програма. Тя вече е разширена до октомври и се надявам със спазването на мерките и факта, че в Бургас хората с контакт до Covid-19 са под 1 процент, ще успеем да реализираме един, макар и кратък, летен сезон", каза от своя страна министър Николина Ангелкова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Дрон изплува на плажа в Бургас, украински източник даде първоначални данни какъв е (СНИМКИ)
Още: Подписаха нов колективен трудов договор за общинските социални работници в Бургас