Обявиха конкурс за лого на новото компютърно училище в Бургас

18 януари 2018, 16:51 часа • 1800 | прочитания

Професионалната гимназия за компютърно програмиране и иновации е най-новото училище в страната, което ще отвори врати през учебната 2018/2019 г. в Бургас, съобщиха от Общината.

Още: Пица с октопод на летния Никулден в Бургас

Още: Ченгене скеле в Бургас ще бъде топ дестинация на 18 май

То ще бъде с интензивно изучаване на английски и немски език и ще подготвя специалисти в професионално направление "Компютърни науки", професия "Програмист", специалности "Програмно осигуряване" и "Приложен програмист", със срок на обучение 5 години и прием след завършен седми клас.

В него ще се изучават съвременните програмни езици Java, C, C++, JavaScript, .NET. В учебните програми ще бъде заложено придобиването на знания и умения за обектно ориентирано програмиране в алгоритмите и структурите от данни, в областта на разработване на софтуер и уеб дизайн, технология на програмирането, системи за управление на бази данни, интернет програмиране. Учениците ще придобият специфични знания и умения в сферата на роботика, изкуствен интелект, хардуерен дизайн, кибер сигурност, облачни технологии.

Обучението ще се осъществява в обособен образователен кампус, отговарящ на най-новите световни стандарти - с учебен корпус, общежитие, помещение за учебна фирма и програмиране. След приключване на обучението си учениците ще получат диплома за средно образование, сертификат за владеене на чужд език и документ за професионална квалификация по компютърни науки, съответно за "програмист" и "приложен програмист".

Още: Още много мазут: Сателитни снимки показват две огромни петна в Черно море

Още: Ето кога ще излъчат най-доброто от европейското кино в Бургас

За да получи новото училище своя идентификация, Община Бургас обявява конкурс за изработване на лого.

Какви са изискванията за участие в конкурса и голямата награда, чете ТУК

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес