Според РИОСВ в Бургаско всички речни корита са в добро състояние

13 юни 2019, 11:05 часа 1986 прочитания 0 коментара

Речните корита в Бургаски регион са в добро състояние. Това се отнася и за голяма част от териториите, които се намират близо до тях. Констатацията е на специалистите от Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас.

Още: Клон падна и затисна малко дете в Бургас

Още: "Ако нещо е спешно, тръгвайте директно за Бургас!": Разказ за линейките в региона

При проливни дъждове и евентуални наводнения, районите около реките играят важна роля и могат да станат причина за наводнения.Задължително е те да бъдат освободени от растителност, която не позволява изтичането на водата.

Проверката е обхванала 13 общини, които са на територията на областта. Инспекторите са обърнали внимание на чистотата на речните корита, на общинската и републиканската пътна мрежа, като и на населените места, които са 250 на брой.

Инспекторите са направили заключението, че общинските и републиканските пътища във всички общини са почистени. Имало е населени места, където чистотата не е отговаряла на изискването на закон. Съставени са актове на кметовете на Карнобат, Средец и Сунгурларе, за замърсяване в населените места и землищата на територията им.

Още: Морето не спира да взима жертви: Млад мъж се удави в Приморско

Още: Община Бургас е готова да обособи 200 паркоместа

Проверени са и териториите, които се намират в близост до реките, както и речните легла.

От РИОСВ - Бургас напомнят, че от 2000 до 20 000 лева е глобата за неизпълнението на предписанията по Закона за опазване на околната среда. От 3000 до 10000 лева ще плати всеки, който не спазва изискванията на Закона за управление на отпадъците.

Проверката е осъществена по заповедта на министъра на околната среда и водите.

Още: Пламна пожар до аквапарка в Несебър (ВИДЕО)

Още: В Бургас наука, бизнес и институции обсъдиха създаването на Клъстер за изследвания и технологии

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Цонева
Гергана Цонева Отговорен редактор
Новините днес