Улица в Бургас се сдоби с нов асфалт и тротоари

22 юли 2022, 12:24 часа 2140 прочитания 0 коментара

Тази седмица Община Бургас полага асфалт върху голяма част от ул. „Македония“ в к-с „Възраждане“. Двустранно са изградени широки нови тротоари. Това е първи пласт асфалт. Скоро ще бъде положен и износващият втори. Днес насипват и валират трошено-каменната фракция в следващ участък на „Македония“, подготвяйки и него за преасфалтиране.

Още: Заради вятъра: Пожарът в Сунгурларско отново се разрасна

Още: "Кугър" и "Блек Хоук" и днес се борят с пламъците в област Бургас

Възможните за запазване здрави дървета останаха по местата си. Наесен ще бъдат засадени допълнително млади жизнени екземпляри, селектирани за градска среда.

Преди Общината, по ул. „Македония“ мина със смяна на тръбите ВиК.

Още: Бедственото положение в Сунгурларе и околните села остава в сила

Още: Американци с хеликоптер дойдоха да гасят пожар в България

„Готови сме да обновим по същия начини съседните „Пробуда“ и „Ивайло“. Необходимите средства сме заложили още в тазгодишния бюджет. Изчакваме ВиК да свършат тяхната работа с подмяна на старите тръби и веднага пускаме машините на терен“, коментира кметът Димитър Николов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес