Ето го новият Mercedes S-Class!

18 март 2013, 18:40 часа 44608 прочитания 0 коментара

Ето го най-после. Дългоочакваният щутгардски флагман е готов. Да, доста по-късно след основните си немски конкуренти, но определено сега ще е основната атракция за най-богатите. И има защо. Автомобилът доказва, че си заслужаваше чакането, защото изглежда невероятно отвън, а интериорът е това, което очаквахме – кокпит на космически кораб.

Още: Трябва ли да се загрява двигателят и през лятото?

Още: Какво е „защитно шофиране“ и как да го прилагате?

 

Външните снимки са направени по време на фотосесия на автомобила. На 15 май той официално ще бъде представен в Хамбург.

 

Още: "Фолксваген" и "Бош" обявиха, че ще са готови със своя технология за автономно шофиране

Още: Ограничение на скоростта в зелено – трябва ли да се плаща глоба?

Без съмнение новата S-Class е една от най-красивите и елегантни коли, които съм виждал в последните години. И определено мога да кажа, че Audi A8 и BMW 7-Series имат сериозен проблем.

 

По отношение на задвижването все още сме в процес на догатки, но все пак – вече по-близо до реалността. Autoevolution.com смята, че S550 ще се радва на най-голям интерес с неговия би-турбо V8. Говори се, че S400 ще разчита на нов V6 би-турбо двигател с 333 к.с.

 

Още: Вредни шофьорски навици, които убиват окачването

Още: Защо съвременните автомобилни двигатели са за еднократна употреба

Интериорът изглежда... невероятно. Изглежда като място, на което трудно някой би отказал да седне. Дори и хора, които предпочитат други немски марки с три или четири буквени имена. Излишно е да правя коментар как изглежда. Предлагам сами да се уверите.

 

Какво мислите?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Георгиев
Пламен Георгиев Отговорен редактор
Новините днес