Mazda Hazumi представя бъдещата Mazda2

03 март 2014, 19:21 часа 46163 прочитания 0 коментара

Концепцията Hazumi „изтече“ ден преди да бъде официално предтавена на Автомобилен салон Женева 2014. Неговото 84-то издание стартира утре, когато е един от двата пресдни за журналисти. Целта на тази концепция е една: да демонстрира бъдещата визия на серийната Mazda 2.

Още: Как е най-изгодно да се зарежда – догоре, точни литри или за определена сума?

Още: Шест основни причини за черен дим от ауспуха

 

От дадените заявки през последните дни става ясно едно: сегмент В предстои да се напълни с много атрактивни като дизайн предложения. И бъдещата Mazda2 обещава да е сред най-атрактивните. Това мога да заключа от визията на тази „концепцията“, която е по-скоро предсериен модел с „по-наточен“ интериор.

 

Още: Защо никога не трябва да завъртате волана докрай

Още: Кога въртящият момент на двигателя става по-важен от мощността

Силно изразената радиаторна решетка следва фирмения стил на марката. Тя е обградена от LED фарове и дневни светлини. Карбоновият преден спойлер може и да отпадне в серийния модел, но тук стои много добре. Алуминиевите джанти също са много атрактивни. Интересен е панорамният стъклен покрив, монтирания над задната врата спойлер, както и двата ауспуха, разположени по средата.

 

Интериорът е доста атрактивен и накичен с характерни за един концепт украси. Не ми се вярва централната конзола да разделя интерериора на серийния модел наполовина, но тук е позволено. Дигиталното приборно табло и head-up дисплея са елементи, които може да видим и сега в серийната Mazda3. Спортният волан и металните детайли са подправки, както и задната инфотейнмънт система. Такива детайли в серийния модел не може да очакваме.

Все още нячма информация за задвижването, но може да се предположи, че концепцията се задвижва от наскороразработения 1,5-литров SKYACTIV-D двигател.

Още: Какво е „защитно шофиране“ и как да го прилагате?

Още: "Фолксваген" и "Бош" обявиха, че ще са готови със своя технология за автономно шофиране

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Георгиев
Пламен Георгиев Отговорен редактор
Новините днес