Стачката приключи, но проблемите остават: "Дисни" масово отлага премиери на кинохитове

10 ноември 2023, 15:00 часа 1174 прочитания 0 коментара

Въпреки че стачката на гилдията на актьорите в Холивуд официално приключи, "Уолт Дисни" отлага премиерите на филма "Блейд", на продължението на "Дедпул" и на още няколко заглавия.

Още: Първи учебен звънец и за КиноКлас

Още: Новият филм на Ивайло Пенчев - "Рожден ден", излиза на екран на 7 ноември

Кои са засегнатите филми

Следващият "Дедпул", който бе предвидено да излезе по кината през май, ще дебютира на екран в края на юли, се посочва в изявление на "Дисни". Това принуди компанията да премести за февруари 2025 г. и планирания за юли "Капитан Америка: Нов световен ред". 

Още: Всеки четвърти игрален филм в Европа е режисиран от жена

Друг филм за супергерои от вселената на Марвел - "Thunderbolts", е изместен в програмата за юли 2025 г., а "Блейд" - за ноември 2025 г. Премиерата на "Муфаса: Царят лъв" е отложена с пет месеца, за декември 2024 г.

Още: Икона, почти художник и вечно млад: Любопитни факти за Робърт Редфорд

Още: "Синелибри" 2025: Билетите за всички кинопремиери в София са в продажба

Снимка: iStock

Още: Почина актьорът Робърт Редфорд

Още: Защо една от най-известните екшън звезди държи да умира във всеки филм?

Ефектът от стачката

Продължилата 118 дни, стачка на актьорите в Холивуд прекъсна продукциите на телевизионни предавания и филми. След като в сряда бе постигнато споразумение между стачкуващите и големите кинокомпании, студията и актьорите се заеха да програмират довършването на спрените проекти, пише БТА.

Още: Стачката на актьорите в Холивуд обърква премиерите в световен мащаб

Още: Киномания 2025 представя: "Made in EU", отличения в Кан "Сират" и норвежкото бижу "Сантиментална стойност"

Още: Книгата "Скандинавското кино - стилове и мотиви": Как Скандинавия става значима част от световната киносцена

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес