Започват снимките на новия игрален филм „Писма от Антарктида“. Това съобщиха от Българския антарктически институт.
Още: "Родопи Филм Фест" 2025 връчи своите награди: Ето победителите
Още: "Не искам да съм от онези, които падат мъртви на снимачната площадка"
Първият снимачен ден ще се проведе на 24 януари, в каб. 300 на Софийски университет „Св. Кл. Охридски“, където се помещава Българския антарктически институт, както и в Музея по палеонтология на Геолого-географския факултет.
Сценаристи са Теодора Маркова, Георги Иванов и Невена Кертова, режисьор е Станислав Дончев, а главните роли се изпълняват от Ирмена Чичикова, Иван Стаменов и малкия Симеон Ангелов.
Сюжетът на филма е свързан с българските с антарктически експедиции и една част от него вече е заснета на базата ни на о-в Ливингстън, предаде Фокус.
Още: Ексклузивно пред Actualno.com: Говори легендата от "Междузвездни войни" Антъни Даниелс (ВИДЕО)
Още: Почина един от големите български актьори
Любопитен факт от кухнята на филма е, че проф. Христо Пимпирев ще се превъплъти в ролята на себе си като ръководител на експедицията.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Зрелищни каскади в столицата: "Под прикритие 6" продължава с екшън и висока скорост (СНИМКИ)
Още: Само на 56 години си отиде една от звездите на сериала "Клъцни/Срежи"