Германският автомобилен гигант "Фолксваген" (Volkswagen) се присъедини към други компании, които спират рекламите си Twitter, след като социалната мрежа бе придобита от американския милиардер Илон Мъск, предаде ДПА.
Още: Тека започва нова епоха като част от Мidea Group
Още: Kaufland подкрепи над 600 студенти и любители на спорта в инициативата UNIRUN
Като повод за решението си германската компания посочи съобщение от страна на социалната мрежа, в което се казва, че тя ще преразгледа насоките си в областта на рекламата.
ОЩЕ: Автомобилните производители бесни за продажбата на Twitter на Мъск
Групата "Фолксваген" "препоръча на своите марки да спрат платените си дейности в платформата до второ нареждане", се казва в съобщението, цитирано от БТА. "Ние следим ситуацията отблизо и ще вземем решение за следващите стъпки в зависимост от развитието", се посочва още в писмото.
Още: Майстор миксологът на водка Finlandia разкрива своята рецепта за перфектния мартини коктейл
Още: Amazon и Безос намериха как да го върнат на Тръмп за митата, говорителката му пропищя (ВИДЕО)
По-рано американският производител на автомобили "Дженерал Мотърс" (General Motors) обяви, че спира рекламите в социалната мрежа.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп-младши сравнил случая "Нексо" със съдебните проблеми на бизнес империята "Тръмп"
Още: Магията да откриеш името си върху Coca-Cola отново е тук
"Ауди" - дъщерно дружество на "Фолксваген" - заяви още вчера, че ще спре рекламите и ще продължи да "преценява ситуацията".