13 години и четири месеца затвор отсъди Софийски градски съд за Венцислав Василев, който през август 2017 година застреля съпругата си в заведение в столичния кв. "Лагера".
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
Василев беше признат за виновен в предумишлено убийство.
Той ще трябва да изплати и по 250 хил. лв. обезщетение на всяко от двете деца на жертвата, съобщи bTV.
Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок.
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
Припомняме, че убийството беше извършено посред бял ден на 18 август. Според свидетели Василев пристигнал на мястото и прострелял съпругата си пет пъти, докато тя била на една от масите с приятелка. След което се предал на полицията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
Двамата имат две деца, не са били официално разведени, но не живеели заедно и срещу Василев е била издадена ограничителна заповед.
По-рано на същия ден жертвата подала жалба в Районната прокуратура на София, че съпругът ѝ я притеснява, не спазва ограничителната заповед и тъй като притежавал огнестрелно оръжие, тя се притеснява за живота си.
Оказа се, че Василев е стрелял с незаконно притежавано оръжие.
Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"
Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки