Арестуваха ме, защото руснаците били разстроени: Разказ на жената, запалила руското знаме (ВИДЕА)

02 септември 2024, 08:10 часа • 3147 | прочитания

В ареста бях 23 часа. През цялото време не ми обясниха защо съм задържана. Казаха ми, че ги дразня, че руснаците били разстроени. Това разказа в ефира на Нова телевизия Александра Милева, която написа „убийци” пред Руския културно-информационен център и запали руското знаме.

Още: Подробности как е убита 18-годишната Магдалена: Извършителят със самопризнания

Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси

ОЩЕ: "Убийци" и запалено руско знаме: Скандален арест заради протест пред Руския културен център (ВИДЕО)

Тя сподели, че се е върнала преди седмица от Донбас и видяла какво причинява руската армия на хората. „Бях много разстроена от това, което видях в Украйна. Това не е нормално – една държава да нападне съседите си по този начин. Затова беше моя протест“, каза тя.

Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив

Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня

Припомняме, че млада жена бе арестувана в центъра на София, след като е запалила руския флаг пред сградата на Руския културно-информационен център. Видео от случката публикува гражданското движение "Боец". Те заснемат как младата жена на име Александра е качена в патрулка и отведена след това в Първо районно управление.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес