Няма "чадър" над Лазар Влайков, с чието оръжие беше убит човек по време на детски рожден ден, а ГЕРБ е реагирала веднага, като го е изключила от редиците си вчера и го е посъветвала да напусне общинския съвет на Септември, на който Влайков беше председател.
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"
Това каза за bTV министърът на правосъдието Цецка Цачева.
Тя обаче не коментира предишните отстранявания на Влайков от ГЕРБ, тъй като нямала информация за тях и можела да говори само за този случай от последните дни.
"Няма как да знаем за всеки конкретен случай във всяко село, представя се свидетелство за съдимост, което е било чисто", посочи още Цачева.
Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки
Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов
Върховенството на правото гарантира справедливост, а това означава и липса на страх у гражданите, каза още министърът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зад тази акция седи Пеевски: Иван Демерджиев за ареста на шеф на митницата в Пловдив
"Наша цел, наш ангажимент е да се преодолее този страх у гражданите, което означава работещи държавни институции. Това е сравнително некратък процес, нещо, което не е по силите само на една власт", посочи тя.
"Октомври, ноември и декември е време за съдържателни дебати, така че в края на годината да имаме антикорупционен закон", добави Цачева.
Философията в двата законопроекта (вторият е на БСП) е различна и двата не могат да минат под общ знаменател, допълни още тя.
Още: Делото "Дебора": Друг мъж нанесъл нараняванията по тялото ѝ
Още: Пияна заляна зад волана: Шофьорка кара с 3,25 промила
По думите ѝ гражданите искат да няма „хранителна среда” за лица на висока публична позиция, които могат да придобият неправомерно имуществени или неимуществени блага, които не им се следват – това е смисълът на антикорупцията.