ДАЗД поиска от прокуратурата да провери сигнал за частна дейност в 78 СУ

18 април 2019, 15:19 часа • 2237 | прочитания

Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) е изпратила писмо до прокуратурата с молба да провери обстоятелства по сигнал за извършвана частна дейност в 78 СУ в гр. Банкя. 

Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено

Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети

Преди дни от НИККИОС съобщиха, че заместник-директорът на училището Паскалев е регистрирал сдружение в частна полза, чрез което дава частни уроци, като използва ресурси на училището. Във въпросната частна дейност участват и преподаватели, назначени в училището, а клиентите са децата от училището. Останалите членове на сдружението са едно юридическо лице и мъж на 62 години с регистрирани множество фирми и европейски проекти за 590 000 лв.

Още: Янка Такева: На никого от учителите не е опиран нож, за да се подпише в подкрепа за религията в училище

Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации

По-рано от Национален инициативен комитет за качествена и иновативна образователна система (НИККИОС) изпратиха разказ на учител от училището, в който се споделя за репресии над учители. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес