С решение на Пловдивския апелативен съд беше освободен от ареста кипърският фермер Димитракис Пирилис, който прегази с товарен автомобил един от тримата роми, нахлули в имота му в село Болярино.
Още: Мъжът, подал фалшив сигнал за бомба на летището в София, остава в ареста
Още: Домашен арест за 18-годишния, прегазил 6 души с АТВ в Слънчев бряг
Магистратите определиха парична гаранция от 10 хиляди лева за бизнесмена, обвинен за извършването на умишлено престъпление, предаде БГНЕС.
Според Апелативния съд предположението, че Димитракис Пирилис е причинил умишлено смъртта на 30-годишния мъж, опитал се да открадне с двама свои съучастници крави от фермата му, трябва да бъде подкрепено от по-категорични доказателства, съобщи БНР. Магистратите считат още, че няма опасност той да се укрие или да извърши друго престъпление. Освен това той от дълги години развива селскостопанска дейност в района и има безспорен авторитет в местната общност като осигурява работа на много хора и се занимава с благотворителност.
Изтъква се също, че обвиняемият веднага след инцидента е потърсил начин да подаде сигнал на телефон 112 и да осигури медицинска помощ за пострадалия. Оказал е и пълно съдействие на разследващите органи.
Още: Големи пожари във Варненско и Бургаско, тече евакуация (ВИДЕО)
Още: Прокуратурата повдигна обвинение на водача на автомобила, врязал се в автобус
Оставането му в ареста би било в противоречие с Европейската конвенция за защита правата на човека и българското наказателно законодателство, категоричен е Пловдивският апелативен съд, като решението му е окончателно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пореден инцидент на пътя: Непълнотелен катастрофира в Студентски град
Още: Стана ясно кой е загиналият пътник в автобуса, премазан от кола в София