Митнически служители задържаха 75 800 къса (3790 кутии) контрабандни цигари за три дни в района на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Дунав мост 2“ при Видин – Калафат, съобщиха от Агенция „Митници“, цитирани от БТА.
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"
Още: Хванаха контрабандни цигари, скрити в колети с дрехи
Хванати в камион, пътуващ за Великобритания
При извършен рентгенов контрол на товарен автомобил, пътуващ за Великобритания, митническите инспектори са набелязвали зони с подозрителна плътност. След физическа проверка, в ремаркето под три от палетата със стока, са открити 34 200 къса (1710 кутии) цигари с български акцизни бандероли. Водачът, който е български гражданин, не е представил документи, съгласно Закона за акцизите и данъчните складове (ЗАДС). Цигарите са иззети и е съставен е акт на нарушителя.
Още: Само за три дни: Хванаха 180 хил. контрабандни цигари в Русе
Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки
Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов
И цигари с турски бандерол
При втори случай в кабината на влекач с хладилно полуремарке, управляван от турски гражданин, са установени 9400 къса (470 кутии) цигари с турски бандероли. Контрабандните акцизни стоки са намерени в различни естествени кухини на шофьорската кабина. Цигарите са иззети, като е образувано досъдебно производство.
Още: Контрабандни цигари в прах за пране: Митничарите спипаха 4800 кутии
Още: Зад тази акция седи Пеевски: Иван Демерджиев за ареста на шеф на митницата в Пловдив
Митническите инспектори са задържали още 32 200 къса (1610 кутии) цигари, облепени с български бандероли. Акцизните стоки са били открити в част от палета с хранителни стоки, превозвани в товарен автомобил за Германия и Холандия. Шофьорът е български гражданин и не е представил необходимите документи, съгласно ЗАДС. Цигарите са иззети и е съставен акт на водача.
Още: Хванаха близо 1,5 млн. цигари, натъпкани в интериорни врати (ВИДЕО)
Още: Делото "Дебора": Друг мъж нанесъл нараняванията по тялото ѝ
Още: Пияна заляна зад волана: Шофьорка кара с 3,25 промила
От началото на годината при 14 случая на ГКПП „Дунав мост 2“ при Видин – Калафат са задържани общо 36 268 кутии или 725 360 къса контрабандни цигари, показва информация на сайта на митническата агенция.