Задържаният за 24 часа за серия бомбени заплахи към училищата 33-годишен мъж в Добрич е с психически отклонения. Ако експертизата докаже, че е психически болен, той е заплашен със затвор до 2 години.
Още: Трима души загинаха на място у нас след като камион помете спряло такси
Още: Повдигнаха обвинение на шефа на митницата в Пловдив
ОЩЕ: Има задържан за бомбените заплахи в училищата
Говорителят на районната прокуратура в Добрич Дание Илиев разкри, че мъжът е роден в Добрич и към настоящия момент не е осъждан.
Според Илиев събраните по делото доказателства сочат, че същия страда от шизофренно органично разстройство. "Бил е освидателстван през 2020 г.", каза Илиев в ефира на Нова телевизия.
Още: Семейство превърна чужденка у нас в съвременна робиня
Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив
"Предстои комплексна психиатрична психологична експертиза, за да установим дали мъжът страда от заболявания, което да изключва вменяемостта. Ако такова заболяване се установи от вещите лица, законът предвижда да се предприемат съответните принудителни медицински мерки, които са регламентирани в НПК с оглед стабилизиране и овладяване на неговото състояние", обясни Илиев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив
Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж
ОЩЕ: Заради бомбени заплахи: МВР проверява училища в цялата страна