На първа инстанция: Бойко Борисов осъди Волен Сидеров за 200 хил. лева

13 август 2014, 15:19 часа 24832 прочитания

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов осъди Волен Сидеров за четири клевети, изречени от него в интервю за столичен вестник.

Още: Политолог за скандала в ПП: Не може да си говориш за пари и комисионни, това е абсурдно

Още: Тошко Йорданов към младите лекари: Ако не искате да работите, ще вкараме специалисти отвън за 500 долара

Сидеров трябва да плати на бившия премиер 190 хил. лв. и 10 хил. лв. разноски по делото. Новината потвърдиха от адвокатска кантора "Марковски", собственост на известния юрист по наказателно право Марин Марковски, която представлява Борисов в съда, пише "24 часа".

Клеветническите твърдения, от които се е засегнал Борисов били, че е изнасял чували с пари, покровителствал е контрабандни канали и канали за трафик на проститутки и наркотици.

Делото е заведено през миналата година в Софийския градски съд. То е гражданско, защото по това време Сидеров е с депутатски имунитет. Искът e за 200 000 лв., по 50 000 лв. за всяко от твърденията.

Още: Вече е ясно кога депутатите ще гласуват вота на недоверие

Още: Настроенията преди вота на недоверие: ПП-ДБ изглежда няма да го подкрепят

При взимането на решението съдът се е мотивирал, че да се приписват публично грозни престъпления, е опит за дискредитиране и за унищожаване на авторитета. От казаното от Сидеров, Борисов се е почувствал засегнат като човек и като лидер на партия, за която са гласували 1 млн. души.

Лидерът на ГЕРБ възнамерявал да дари парите за домове за сираци.  Решението обаче е на първа инстанция и може да бъде обжалвано.

Още: В ГЕРБ не се притесняват от вота на недоверие

Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари

Припомняме, че срещу Волен Сидеров има обвинение за нанасяне на лека телесна повреда на полицай. Тепърва обаче делото по този случай ще се гледа от съда.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес